Okna i Drzwi

Żaden inny element elewacji nie przyciąga uwagi tak mocno jak okno i drzwi. Od kilkudziesięciu lat firmy Schüco i Aluprof kojarzone są z w pełni dojrzałymi technologicznie i przebadanymi systemami okienno-drzwiowymi, łączącymi w sobie dużą różnorodność w doborze materiałów, estetykę oraz szerokie możliwości zastosowań. Paleta okien aluminiowych jest naprawdę szeroka, od okien standardowych poczynając, poprzez okna o bardzo wyrafinowanym wyglądzie, po konstrukcje wykorzystywane przy renowacji obiektów zabytkowych. Szczególną cechą aluminium jest możliwość precyzyjnego formowania materiału. Pozwala to na indywidualne podejście do oczekiwań i wymagań.

Schüco AWS 75 SI+

Okno Schüco AWS 75.SI+ aby sprostać przyszłym wymogom ustawowym i lepiej dostosować produkt do warunków konkurencji na danym rynku, zostało zoptymalizowane i uelastycznione pod względem izolacyjności cieplnej.
Poza zmniejszeniem wartości współczynnika przenikania ciepła Uf o kolejne 0,1 W/(m²K) do Uf = 1,2 W/(m²K) (przy zewnętrznej szerokości ramy 117 mm) wyeliminowano konieczność zmiany głębokości zabudowy i zapewniono możliwość  produkcji seryjnej..
Poza uelastycznieniem doboru izolacyjności cieplnej w serii tej bardzo ważny jest sam proces montażu z użyciem uszczelki środkowej i izolacji wrębu przyszybowego. Znane już systemy montażu oparte na wulkanizowanej ramie uszczelniającej lub uszczelce z metra z gotowymi narożami zostały uzupełnione o kolejny wariant – obwiedniowe uszczelnienie środkowe. Ponadto obróbka izolacji wrębu podszybowego została ułatwiona dzięki zastosowaniu gotowych naroży. Pozwala to uniknąć przycinania i od razu prawidłowo umiejscowić mostki podszybowe. W połączeniu z nową generacją okuć mechanicznych Schüco AvanTec udało się w ten sposób znacznie skrócić czas montażu.

Aluprof MB-86

System okienno-drzwiowy o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w których zastosowany został aerozol – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Zaletą tego systemu jest wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. MB-86 występuje również w wersji z ukrytym skrzydłem.

Schüco AWS 90

Aluminiowe okna Schüco AWS 90.SI+ odpowiadają nie tylko na oczekiwania w zakresie maksymalnej izolacyjności cieplnej, lecz także spełniają najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku przy głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 90 mm. W połączeniu z ukrytymi okuciami Schüco AvanTec SimplySmart możliwa jest realizacja transparentnych okien o ciężarze skrzydła do 160 kg, zaś zastosowanie okuć Schüco TipTronic zapewnia możliwość wykorzystania w budynkach dodatkowego potencjału energetycznego.
 – najwyższa izolacyjność cieplna przy głębokości zabudowy profilu 90 mm oraz wartościach Uf od 0,71 W/m²K
 – średnia wartość Uf na poziomie 1,0 W/m²K, współczynnik Uw = 0,8 W/m²K (przy szerokości zewnętrznej profilu 117 mm) i  Ug     = 0,6 W/m²K (z ramką międzyszybową z tworzywa sztucznego)
 – koekstrudowana uszczelka środkowa z płetwą
 – poszerzona strefa izolacyjna z dzięki termicznym przekładkom piankowym

Aluprof  MB-104 passive

System okienno-drzwiowy z przegrodą termiczną MB-104 passive dzięki bardzo wysokiej izolacyjności spełnia wszelkie wymagania stawiane elementom stosowanym w budownictwie passywnym. System ten służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnątrznej, np. różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn czy konstrukcji przestrzennych, które cechuje poza doskonałą izolacją termiczną również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji.
 – okna i drzwi z certyfikatami Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero
 – wysoka izolacyjność termiczna dla okna Uw od 0,53 W/m²K
 – ponadnormatywne parametry szczelnośćiowe i izolacyjne
 – szeroki zakres szklenia do 81 mm
 – możliwoąć zastosowania zawiasów nawierzchniowych, rolkowych lub ukrytych